Uroczystości, imprezy i wycieczki przedszkolne. Co za nami? Co przed nami?

Drodzy Rodzice!

Mija już 7 miesiąc roku szkolnego 2016/2017. Za nami bardzo pracowity czas, a już nie możemy doczekać się kolejnych wyzwań. Pragniemy przypomnieć, co dotychczas udało się nam zrealizować i jak wiele czeka dzieci do końca roku szkolnego.

Dzieci uczestniczyły w kilku rajdach pieszych – kolejny już w sobotę 25. 03. 2017r.

Nauczycielski Teatrzyk RAZ – DWA – TRZYK przygotował dla dzieci występ z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w nietypowej odsłonie zaprezentował wiersze Jana Brzechwy podczas obchodów Dnia Postaci z Bajek oraz wystawił spektakl pt. „Złotowłosa” podczas spotkania z Mikołajem, a obecnie panie nauczycielki szykują kolejną niespodziankę 🙂

Artystycznych wrażeń dostarczył nam również Teatr ART – RE z Krakowa, który zaprezentował sztukę pt. „Calineczka”. Dzieci ze starszych grup wzięły udział w warsztatach teatralnych przeprowadzonych przez Agencję Artystyczną K. Gajewskiego, a efekty ich pracy obejrzały wszystkie przedszkolaki („Smok”). Niedawno natomiast dzieci obejrzały sztukę „Kiedy zakwitnie margerytka?” w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie.

Dodatkowo świetnie bawiliśmy się podczas balu karnawałowego i zorganizowanego tuż przed feriami zimowymi „Dnia Bałwanka”. Radośnie obchodziliśmy Dzień Kobiet i powitaliśmy wiosnę  maszerując w kolorowym korowodzie ulicami naszego miasta. Obecnie czekamy na przedszkolny etap konkursu pt. „Wierszomania” i obchody Dnia Ziemi.

Dzieci ze starszych grup wzięły udział w sportowych międzyprzedszkolnych  zmaganiach „Przedszkoliada 2017”, natomiast w czerwcu obchodzić będziemy  w naszym przedszkolu Dzień Sportu.

„Starszaki” odwiedziły TOE w Zalesiu i Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Czeka ich jeszcze wycieczka do Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Pożarnej w Policach.  Wszystkie dzieci odwiedziły Bibliotekę im. Marii Curie – Skłodowskiej – Filia Nova, a czeka nas jeszcze wyjazd do Gospodarstwa Agroturystycznego w Smętowicach z okazji Dnia Dziecka i wycieczka do Nowego Warpna.

„Smerfiki” świetnie spisały się podczas „Pasowania na Przedszkolaka” , „Misiaki” przygotowały występy z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla wszystkich pracowników przedszkola oraz Dnia Kobiet dla pań z RO Nr 6 w Policach, „Krasnale” natomiast przybliżyły historię naszej Ojczyzny podczas Święta Niepodległości.  Wszystkie grupy przygotowały uroczyste spotkania świąteczne z rodzicami oraz Dzień Babci i Dziadka. W maju zaprosimy Kochanych Rodziców na występy pociech  z okazji Dnia Mamy i Taty 🙂

Skip to content